Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /data/0/4/04b5c5c1-ff14-4cca-b469-094ee64da613/kastielmojmirovce.sk/sub/nadaciamojmir/components/com_scriptmerge/helpers/helper.php on line 205

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/0/4/04b5c5c1-ff14-4cca-b469-094ee64da613/kastielmojmirovce.sk/sub/nadaciamojmir/components/com_scriptmerge/helpers/helper.php:205) in /data/0/4/04b5c5c1-ff14-4cca-b469-094ee64da613/kastielmojmirovce.sk/sub/nadaciamojmir/plugins/system/scriptmerge/scriptmerge.php on line 692
Aktuálne projekty - Mojmírovce Nadácia Mojmír

06-vic

Aktuálne projekty

Nadácia MOJMÍR v rámci operačného programu „Program rozvoja vidieka 2007 – 2013“, os 1, opatrenie 1.6 Odborné vzdelávanie a informačné aktivity, organizuje informačné kurzy zamerané na získanie, vedomostí a a odbornej spôsobilosti

Potravinová bezpečnosť – nadobudnutie odborných vedomostí súvisiacich s rozvojom a konkurencieschopnosťou podnikov v rezorte.

Uvedené kurzy sú určené najmä pracovníkov prvovýroby v oblasti poľnohospodárstva a tiež pracovníkom z potravinárskeho sektora nitrianskeho regiónu.
Cieľom tohto vzdelávania je vyškoliť kvalifikovaných odborníkov, ktorí budú schopní zabezpečovať potravinovú bezpečnosť, zdravie zvierat a rastlín v súlade s požiadavkou harmonizácie legislatívy SR s legislatívou EÚ, zároveň zlepšiť prehľadnosť výrobných procesov a dôvery zákazníkov (odberateľov). Cieľom školení je nielen vysvetliť problém potravinovej bezpečnosti, určenie príčin, následkov a možných riešení, ale tiež poukázať na fakt, že potravinová bezpečnosť je globálny problém, ktorý si vyžaduje patričnú dôležitosť.

Odborné vzdelávanie, organizované a realizované Nadáciou Mojmír, tvorí šesť samostatných modulov zameraných na:

  • HACCP (Zásady správnej výrobnej praxe)
  • Interný audit systému HACCP
  • Mäso a mäsové výrobky
  • Ovocie a zelenina
  • Mlieko a mliečne výrobky
  • Pekárenské výrobky


O odbornú úroveň každého tematického bloku dbajú odborní garanti pod dohľadom hlavného garanta.

Vzdelávanie pozostáva z teoretickej časti v rozsahu 48 hodín, ktorá obsahuje aktuálnu legislatívu EÚ a národnú legislatívu podľa jednotlivých modulov a z praktickej časti v rozsahu 24 hodín, ktorá je venovaná spracovaniu vlastného HACCP, vlastného auditu účastníkov a tiež hodnoteniu a zatrieďovaniu komodity ovocia a zelenina do tried podľa kvality. Tematická a praktická časť spolu úzko súvisia a účastník vzdelávania získa špecifické znalosti a zručnosti, ktoré môže efektívne využiť vo svojej praxi. Všetci účastníci vzdelávania získanú CD nosič, ktorý zabezpečí informovanosť a rozšírenie vedomostnej úrovne cieľovej skupiny v rámci uvedených tém.

Záujemcovia budú zaradení do vzdelávania na základe prihlášky. Konečným termínom pre prijímanie prihlášok je 10 dní pred začatím príslušného kurzu! Prihlášky je možné zasielať poštou alebo podpísané e-mailom vo formáte pdf. Vzdelávanie je organizované formou troch trojdňových kurzov, spravidla v pondelok až stredu (prípadne podľa dohovoru).

Bližšie informácie: Mgr. Eva Kozárová, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 037 77 98 201 , +421 907 673 575
Náklady spojené s účasťou na odbornom vzdelávaní vrátane stravy, ubytovania, dopravy si účastníci hradia sami.

 

 

 

logo-mksr 

Nadácia Mojmír s podporou MINISTERSTVA KULTÚRY SR realizuje:

Sochárske sympózium postáv z doby Veľkomoravskej ríše

Zámerom projektu je vytvorenie súboru sôch uvedených postáv z obdobia Veľkomoravskej ríše. Autori diel, aktívne pracujú na tvorbe sôch, aby v blízkej budúcnosti mohli prezentovať svoje diela v historickom parku z 18. storočia v Mojmírovciach. Tešíme sa na ich slávnostné osadenie a odhalenie, ktoré priamo prispeje k zviditeľneniu miesta pôsobenia Cyrila a Metoda - vierozvestcov z doby Veľkej Moravy. 

sochy-2
sochy-3
sochy-1
sochy-4

 

 

logo-it-call

IT-Call

„Integrované e-vzdelávanie a e-stáž pre ľudí s telesným postihnutím s cieľom pracovať z domu ako telefonický operátor“

-realizovaný v rámci Programu celoživotného vzdelávania - Leonardo da Vinci partnerstvo- Transfer inovácií, kde hlavným cieľom projektu je vyškoliť cez e.learning ľudí s telesným postihnutím, aby mohli virtuálne pracovať z domu ako telefonickí operátori. Školiaci proces bude zahŕňať tiež takzv.e-stáž možnosť na dosiahnutie účinných a kompletných výsledkov. Po takomto programe, účastníci budú pripravení pracovať bez ďalších extra krokov. Teda hlavným cieľom je zvýšiť zamestnateľnosť telesne postihnutých v rentabilnom návrhu ako pre zamestnancov tak aj pre zamestnávateľov v súčasných obchodných podmienkach.

www.it-call.net

 

 

kastiel mojmirovce exterier
kastiel mojmirovce
kastiel mojmirovce
kastiel mojmirovce sochy

Táto webstránka používa súbory cookie nevyhnutné pre jej technické fungovanie a tiež pre analytické účely. Používaním tejto webstránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať zmenou nastavenia vami používaného internetového prehliadača.